Platforma telemedyczna Holo4Med planuje emisję crowdfundingową we wrześniu

Holo4Med to polska firma dostarczająca rozwiązania z zakresu MedTech przeznaczone dla sektora Healthcare, zwiększające szanse uratowania ludzkiego życia poprzez dostęp do danych „tu i teraz”. Firma o globalnym potencjale to jeden z corp-up’ów notowanej na NewConnect technologicznej grupy kapitałowej TenderHut. We wrześniu start-up planuje emisję crowdfundingową, którą przeprowadzi na platformie StockAmbit skupiającej inwestorów zainteresowanych spółkami technologicznymi.

Rozwiązania Holo4Med znajdują zastosowanie w wielu miejscach, poczynając od domów pacjentów, po szpitale i kliniki, zarówno publiczne, jak i prywatne, uniwersytety medyczne czy szpitale wojskowe. Platforma telemedyczna zmienia sposób, w jaki personel służby zdrowia i pacjenci komunikują się ze sobą poprzez systemy informatyczne. Platforma wykorzystuje technologię Mieszanej Rzeczywistości. Gogle Mixed Reality są wykorzystywane do bieżącej organizacji placówki szpitalnej (obchód lekarski, SOR, opieka pielęgniarska krok po kroku), ale przede wszystkim do usprawnień na polu śródoperacyjnym poprzez wizualizację organów pacjenta jako ruchomych hologramów, albo mapowania CT na ciele pacjenta. Ponadto Mixed Reality i gogle HoloLens świetnie sprawdzają się przy zdalnych szkoleniach i symulacjach pola operacyjnego poprzez współdzielenie perspektywy widzenia lekarza operującego.

Wartość światowego rynku technologii telemedycznych do 2027 roku szacowana jest na niemal 400 mld dolarów, o skumulowanej rocznej stopie wzrostu (CAGR) na poziomie 25,8%.

Holo4Med, nie tylko wpisuje się w ten trend, ale łączy go z także z dynamicznie rosnącą branżą Mixed Reality. Według prognoz wartość rynku Mixed Reality w medycynie wyniesie 724 mld dolarów do 2026 roku.

– Obecnie jesteśmy w najlepszym momencie, aby rozwijać swoją działalność. Sprzyjające warunki rynkowe i prognozy na przyszłość pozwalają nam zakładać, że jest to odpowiedni moment na inwestycje skierowane w poszerzenie skali naszego biznesu. Globalna pandemia przyspieszyła rozwój telemedycyny o całe dekady, pokazując zarazem wyzwania i braki, z którymi musieli zmierzyć się zarówno lekarze, jak i pacjenci. Rozwijana przez nas wielopoziomowa platforma jest odpowiedzią na praktyczne problemy, których istnienie dodatkowo uwypukliła pandemia sprawiając, że doświadczył ich prawie każdy z nas. Nie mam wątpliwości, że przyszłość medycyny jest ściśle związana z technologiami umożliwiającymi diagnozę i leczenie na odległość i jestem przekonany, że teraz jest właściwy moment na inwestycje w ten obszar.

Robert Król, CEO Holo4Med

Platforma stworzona przez zespół Holo4Med składa się z czterech modułów: MediXR, MediHELP, MediLIS i MediCR, które mogą funkcjonować oddzielnie oraz w ramach zintegrowanego systemu.

Poszczególne moduły umożliwiają konsultację medyczną z wykorzystaniem technologii Mieszanej Rzeczywistości. Wśród możliwych funkcji są takie jak wizualizacja organów jako ruchomych hologramów, zdalny monitoring pacjentów w oparciu o mobilne urządzenia diagnostyczne i analitykę kognitywną wspomaganą algorytmami deep learning, a także dostęp do danych medycznych zarówno w szpitalnych laboratoriach, jak i u samego lekarza. Ponadto rozwiązanie adresuje potrzeby badań klinicznych oraz laboratoriów szpitalnych.

– Niedawno pozyskaliśmy strategicznego globalnego partnera – LabVantage, który doskonale radzi sobie na rynku systemów informatycznych integrujących procesy w szpitalnych laboratoriach. Laboratoria działające w ramach szpitali lub jednostek medycznych są ważnym elementem nowoczesnej opieki zdrowotnej i cyfryzacja tego obszaru stanowi klucz do sprawnie działającej służby zdrowia. O tym jak ważna jest diagnostyka, mogliśmy się przekonać w momencie wybuchu pandemii Covid-19, kiedy to szpitale stały się jednym z elementów systemu testowania chorych. Tym właśnie zajmuje się firma LabVantage wkraczając za pośrednictwem Holo4Med na rynek Europy Środkowej z ofertą zaawansowanego systemu dla laboratoriów szpitalnych LIS – Laboratory Information System – mówi Robert Król, dodając – Rozwiązanie integruje w jednej platformie wszystkie obszary medycznej diagnostyki laboratoryjnej, poczynając od chemii i hematologii, patologii i genetyki, po mikrobiologię. W najbliższym czasie firma planuje pozyskanie kapitału poprzez przeprowadzenie emisji crowdfundingowej. Holo4Med przeprowadzi emisję we wrześniu na platformie StockAmbit będąc zarazem pierwszym klientem nowej przestrzeni skupiającej inwestorów zainteresowanych spółkami technologicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.